Käsityökauppasi verkossa 🤍 Aina nopeat ja edulliset toimitukset
Postikulut max 5,90 eur ja 90 euroa ylittävät tilaukset kulkevat kokonaan ilman toimituskuluja
Neulekirjat ja -ohjeet: Osta kaksi, saat edullisemman puoleen hintaan
Islantilaiset langat: Osta 4 kerää, saat yhden kerän puoleen hintaan
Kaikki sukkalangat: Osta kolme tuotetta, saat edullisimman tuotteen puoleen hintaan osta nyt

Järbo Bambu Raggi, pehmeä ja hengittävä sukkalanka, 100 g / 400 m

Kaikki sukkalangat: Osta kolme tuotetta, saat edullisimman tuotteen puoleen hintaan
8,90 €
Kaikki sukkalangat: Osta kolme tuotetta, saat edullisimman tuotteen puoleen hintaan
sis. 25.5 % ALV
Varastossa 22 kpl
Järbo Bambu Raggi on mukavan ohut ja lämmin sukkalanka. Villan, bambun ja polyamidin sekoitus tekee langasta hyvin pehmeän, lämpimän ja kestävän. Puikot 2-3 mm.

Ilmainen toimitus yli 90,00 € arvoisille tilauksille

Järbo Bambu Raggi on mukavan ohut ja lämmin fingering-vahvuinen sukkalanka. Ihana villan, bambun ja polyamidin koostumus tekee langasta erittäin pehmeän, lämpimän ja kestävän. Bambu Raggi on iholla miellyttävän tuntuista ja on myös hyvin mukava lanka neuloa.

Vaikka Bambu Raggi on erinomainen nimenomaan sukkalankana, sopii se yleislangaksi aivan kaikenlaisiin muihinkin neuleisiin ja asusteisiin. Tämä on ihana lankavalinta etenkin lasten villasukkiin ja neuleisiin. Bambu Raggissa on kauniit, raikkaat värit. Neulo värikkäät itseraidoittuvat kirjoneuleet tai sukat helposti vain yhdellä langalla! Fingering-vahvuinen (100 g/ 400 m) Bambu Raggi on riittoisaa, yhdellä kerällä saat neulottua reilunkokoiset villasukat tai esimerkiksi kahdet lasten kokoiset villasukat. Menekki aikuisen M-koon neuleeseen on noin 250 g.

Materiaali: 50% villa (superwash), 25% bambu ja 25% polyamidi

Koko/ juoksevuus: 100 g = 400 m

Vahvuus: Fingering

Neuletiheys: 27-28 s x 40 krs =10 x 10 cm

Puikkosuositus 2-3 mm, virkkuukoukku 3 mm.

Pesuohje: Lanka kestää konepesun 40 asteessa. Ei huuhteluainetta.

Valmistaja Järbo Garn.


Neuleohje Bambu Raggi-langalle:

Klassiset villasukat


Arvosana